Interviu su Eskedar Tilahun. “Turime auginti maištininkes”.

Eskedar Tilahun dažnam lietuviui yra pirma pabėgelė ar net pirma afrikietė, su kuria jiems yra tekę kalbėtis. Nuo jos atvykimo į Lietuvą prabėgo 13 metų ir per tą laiką ji tapo sėkminga verslininke, aktyviste, futbolo žaidėja, ir, svarbiausia, Europos piliete, kuri išmoko gyventi tremtyje bei tvarkytis su prietarais ir išankstiniu nusistatymu. 
“Mane užaugino mano seneliai. Seneliis nebaigė formalių mokslų, tačiau buvo labai išmintingas ir šviesaus proto žmogus. Jis sakydavo: “Tai yra mano mergaitė ir ji darys, tai ką norės.” Taigi, patriarchalinėje visuomenėje jis mane augino visiškai kitaip. Žmonės sakė, kad aš niekada neištekėsiu ir neturėsiu vaikų, tačiau man tai nerūpėjo. Man gyvenimo prasmė nebuvo sukurti šeimą. Tuo labiau, tuo metu aš pati buvau vaikas. 
Visuomet daug skaičiau. Man labai patiko Agatha Christie ir Sidney Sheldon knygos, kurios buvo išverstos į mūsų (amharų) kalbą. Jos man leido pažinti pasaulį kitokį, nei tas, kuris mane supo. Per jas aš supratau, kad egzistuoja kitos normos, kitoks gyvenimo būdas. Išsilavinimas man buvo ir tebėra visa ko esmė. 
Man bestudijuojant Etiopijoje, kilo pasipriešinimas naujai išrinktai valdžiai ir aš buvau tarp maištininkų. Čia prasidėjo sunkiausia mano gyvenimo dalis, kuri atrodo, kaip baisus sapnas. Iš Etiopijos teko bėgti į Sudaną, kuriame nebuvo ne tik žodžio laisvės, bet ir moterų saviraiška buvo smarkiai apribota.
Pilną straipsnį anglų kalba skaitykite čia:  https://sistersofeurope.eu/we-need-to-raise-rebel-girls/